סוכר "טעם החיים או "נקמה מתוקה" ?כשאתם עורכים קניות בסופר שימו לב לרשימת הרכיבים. היצרנים מחויבים לרשום את הרכיבים של המוצר בסדר יורד. ככל שהסוכר יופיע בתחילת הרשימה, כמותו במוצר גדולה יותר. לכן היצרנים משתמשים בסוגים שונים של סוכר וכך הם יופיעו במקומות שונים ברשימת הרכיבים. הצרכן הממוצע לא יזהה אותם, כי סוכר יכול להופיע במגוון של שמות.

לצרכנים הרוצים להמנע מסוכר, שימו לב! לסוכר יש קרוב ל-60 שמות שונים, והנפוצים שבהם:

סוכר, סוכרוז, פרוקטוז, סוכר פירות, גלוקוז, סירופ חרובים, סירופ תמרים, סירופ מייפל, סירופ אורז, קרמל, מולאסה, סוכר דקל, סוכר קוקוס, סוכר ענבים, גלקטוז, לקטוז, מאנוז, מאלטוז, דקסטרוז, דקסטרין, מלטודקסטרין, מאלט / לתת, סירופ לתת, תמצית לתת, לתת שעורה, לתת חיטה, סוכר חום, סוכר קנים, סירופ אגבה, סירופ תירס, מוצקי סירופ תירס, סוכר דמררה, רכז מיץ פרי, נקטר, דבש, סוכר אינברטי, טורבינאדו, איזומלטולוז, לטינוז.

נזקי הסוכר:

הגברת הסיכון למחלות כרוניות

מחלות לב וכלי דם

סוכרת

כבד שומני

השמנה

התפתחות סוגי סרטן

ערפול מוחי ונסיגה קוגניטיבית

הפרעות במצבי רוח ודיכאון.

במחקר שנעשה, החוקרים האכילו עכברים בתמיסת סוכר במשך 12 שעות, לתקופה של מספר שבועות, ואז בבת אחת הפסיקו את אספקת הסוכר, או שנתנו לעכברים חומר ששיתק את פעולת הקולטנים. התוצאה? בהשוואה לעכברים שקיבלו אוכל רגיל, העכברים שקיבלו סוכר פיתחו תסמינים "מתונים" של תהליך גמילה, למשל נוקשות בשיניים, מצוקה וצעקות. כשהחוקרים אפשרו לעכברים גישה מחודשת לסוכר, הם צרכו 30% מצריכת הסוכר היומית בתוך שעה. בדיקות מעבדה נוספות של מוחם של עכברים שניזונו מסוכר הראו גידול מואץ של קולטני דופמין, המעיד על תלות גדלה בסוכר. התנהגותם של עכברים במחקר דומה לזו הנראית בגמילה מסמים.

אז מה הסוכר הכי מומלץ?

אין דבר כזה סוכר "בריא". אין הבדל של ממש בין סוכר לבן לשאר הסוגים. אם תאכלו יותר ירקות, פירות ודגנים - תקבלו מהם סוכר, אבל איכותי, עם ערך מוסף של ויטמינים, מינרלים, סיבים, נוגדי חמצון ותחושת שובע.

הדבר הכי מומלץ הוא להפחית בהדרגה את כמויות הסוכר שמוסיפים, להתרגל לטעם פחות מתוק, עד שלא תרגישו בהבדל. שימו חצי כפית פחות בתה ובקפה, אפשר להתרגל! גם באפייה אפשר להסתפק ב 3/4 מכמות הסוכר ואף פחות מכך.
 כרמן לב - נטורופתית והרבליסטית קלינית

כתובת: הרי גולן 17/10 אשדוד

הטיפולים ניתנים בקליניקה, או בשיחת זום או בוואטסאפ

נייד: 052-5683733
מייל: Carmenl1960@gmail.com