מהי נטורופתיה? מהו הרבליזם? וכלים טיפוליים נוספיםמהי נטורופתיה

התפיסה הטיפולית של הנטורופתיה היא כי גוף האדם מסוגל לרפא את עצמו, ולכן הנטורופת רק מסייע לגוף להביא עצמו לידי ריפוי בדרכים עדינות. מחלה או תסמינים נגרמים כאשר ישנו חוסר איזון בגוף או בנפש. במקרה זה הנטורופת מסייע לאותו אדם להתגבר על המחלה או התסמינים על ידי הסרת המכשולים כגון זיהום חיצוני, מזון לא מתאים, מצבים רגשיים, חוסר פעילות גופנית וכדומה. הנטורופת אינו עוסק בדיכוי התסמינים - תפקידו הוא לסייע בעיצוב דרך חיים בריאה יותר. הנטורופתיה הנה שיטה לפיה ניתן למנוע או לרפא חלק מהמחלות על ידי עידוד מנגנוני ריפוי טבעיים של הגוף ועיצוב דרך חיים בריאה יותר בהתבסס על תזונה נכונה ומותאמת אישית, צמחי מרפא, שמנים אתריים, התאמת תוספי תזונה בהתאם לצורך, פעילות גופנית ועוד. הנטורופתיה מיישמת ידע מהרפואה המסורתית ומאמינה בקשר ההדוק בין הגוף לנפש. הרפואה הנטורופתית מכוונת לאורך חיים בריא והמלצותיה יכללו בדרך כלל שיפור תזונתי, פעילות גופנית ועבודת גוף נפש.

מהו הרבליזם

הפילוסופיה של ההרבליזם מושתתת על כך שצמחי המרפא מעודדים את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ומסייעים לו לחזור לאיזון ללא תופעות לוואי או השפעות חיצוניות. רפואת הצמחים מתייחסת לאדם בצורה הוליסטית ורואה אותו כשלם בהיבט של גוף ונפש. במהלך הטיפול המטפל לוקח בחשבון את הרקע הבריאותי, את אורח החיים והתזונה של המטופל, מעריך את מצבו הנפשי והרגשי כך שהטיפול יתמוך ביכולת של הגוף לרפא את עצמו. הטיפול שינתן יתאים הן למאפייני המחלה והן לאופי המטופל.

טיפול בפרחי באך

38 תמציות פרחי באך המופקות על פי עקרונות ההומאופתיה. התמציות מאזנות מצבים נפשיים ומסייעות לגוף לחזור לחסינותו הטבעית. השיטה מובילה בעולם כפתרון טבעי למציאת שקט, שלווה, רוגע, הרמוניה ולמצבים רגשיים לא רצויים. התמציות עובדות על תדרים אנרגטיים ומתאימות לכל הגילאים. התמציות מופקות מן הטבע מפרחי בר, צמחים ועצים שאינם רעילים ואין בהם שום סכנה. התמציות אינן נוגדות שום תרופה וניתן ליטול במקביל. פרחי באך מאושרים על ידי משרד הבריאות בישראל, אך אינם משמשים תחליף לטיפול רפואי.

שימוש בארומתרפיה וקוסמטיקה רפואית

ארומתרפיה הינה שיטת ריפוי טבעית ועתיקה בה נעשה שימוש בשמנים אתריים המופקים מצמחים להתמודדות עם תחלואים שונים. בין היתר לשמנים הללו תפקיד חשוב גם בקוסמטיקה ובטיפול בעור. השמנים האתריים חודרים אל זרם הדם באמצעות חוש הריח ע"י הרחת המולקולות המתנדפות מהשמנים האתריים ומגיעות אל קולטני הריח שבאף, הקולטנים מעבירים את המידע למוח השולט על תפקודי הגוף כמו קצב לב ונשימה, רגש זיכרון ומחשבה. השמנים האתרים חודרים לעור ע"י עיסוי, אמבטיות, רטיות, וקרמים המכילים את השמנים האתרים וכן ע"י שאיפה של שמן אתרי דרך הריאות כמו במכשיר אדים לדוגמא. כוחה של הארומתרפיה הינה ביכולת של מולקולות השמנים האתריים לחדור את מסכום הדם-מח ולהגיע דרך מחזור הדם ישירות אל איברי הגוף.

אבחון אירידולוגי

האירידולוגיה הנה כלי אבחוני רב עוצמה המשמש את הנטורופת לדיוק האבחון . תורה זו מתבססת על העובדה כי העין הינה איבר סומטוטופי, כלומר - הגוף משתקף דרכו וכל מסר שהמוח מקבל נרשם בקשתית באמצעות צורה, צבע, מיקום וסימן, כמו על גבי מפה.

באבחון האירידולוגי ניתן לראות את מצב הרקמות בגוף, מקור של בעיה או חולשה גופנית קיימת, חולשה פוטנציאלית, נטיות תורשתיות, פוטנציאל אישי, אישיותי וכישורים מנטאליים.


 כרמן לב - נטורופתית והרבליסטית קלינית

כתובת: הרי גולן 17/10 אשדוד

הטיפולים ניתנים בקליניקה, או בשיחת זום או בוואטסאפ

נייד: 052-5683733
מייל: Carmenl1960@gmail.com